W wakacje przebudowa Kościelnej i Potulickiego

Pruszków

Te dwie niewielkie, ale kluczowe dla ruchu w centrum Pruszkowa, ulice doczekają się przebudowy. Podziurawiona nawierzchnia, krzywe krawężniki i parkowanie „na dziko” w ciągu kilku najbliższych miesięcy mają stać się tylko wspomnieniem.

Ulice Kościelna i Potulickiego to jedne z ostatnich tak mocno zniszczonych uliczek w centrum Pruszkowa. Choć niewielkie, są ważnym elementem całego systemu ruchu w tej części miasta. Widać do zresztą gołym okiem, bo w godzinach szczytu nie tylko przejeżdża tamtędy dużo aut, ale od zaparkowanych samochodów roi się też na poboczach. Z których każdy stoi w inną stronę, dodajmy.

Ten widok wkrótce ma się zmienić. Obie drogi czeka zapowiadana przebudowa. – W tej chwili aktualizujemy kosztorysy, planujemy przeprowadzić prace w wakacje, kiedy nie działa przedszkole, szkoła społeczna i ruch w ogóle jest mniejszy – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie

Rozwiązany ma zostać problem z parkowaniem na Kościelnej i Potulickiego. – Po obu stronach Kościelnej i Potulickiego przybędzie miejsc parkingowych, na tej drugiej ulicy chcemy to pogodzić z istniejącymi drzewami – wyjaśnia naczelnik Korach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.