W Pruszkowie powstaną trzy boiska

Pruszków

W zdrowym ciele, zdrowy duch, a więc czas na odpowiednią infrastrukturę sportową. Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na budowę boisk przy ul. Lisickiego, ul. Jasnej i ul. Malwy.

Pomysł budowy boisk zgłosili mieszkańcy, którzy zaangażowali się w prace nad tworzeniem budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Ciekawych propozycji nie brakowało, ale głosujący musieli dokonać wyboru. 

Mieszkańcy Gąsina zdecydowali się na boisko sportowe, które powstanie przy ul. Malwy. Projekt otrzymał 866 punktów. Zażarta walka trwała na Żbikowie. Niewielką przewagą zwyciężył projekt budowy boiska wielofunkcyjnego (1258 punktów), duże poparcie zyskała pracownia informatyczna (1205). Z kolei mieszkańcy osiedla Staszica A i B oraz osiedla Bolesława Prusa zdecydowali o budowie boiska wielofunkcyjnego z ogrodzeniem. Projekt dostał 6055 punktów.

Teraz pruszkowski urząd wykonał pierwszy krok w stronę budowy wspomnianych obiektów. Miasto ogłosiło przetarg na budowę trzech obiektów. Przy ul. Lisieckiego ma powstać boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach ok. 28×20. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci i stołu do tenisa stołowego. Z kolei przy szkole podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18x36m, które zastąpi plac o podłożu asfaltowym. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12x24m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną, zostanie w pełni wyposażony i wyposażony w odwodnienie.

Pruszkowski urząd na oferty zainteresowanych czeka do 30 marca. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zadanie ma zostać wykonane do 30 października br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.