W Pruszkowie pojawi się miejska toaleta

Pruszków

To pierwsza taka inwestycja w Pruszkowie. Planuje się montaż stacjonarnej i bezobsługowej toalety miejskiej blisko dworca PKP, w rejonie skrzyżowania ul. Chopina i Kościuszki.

Będzie to nowoczesny w pełni zautomatyzowany i nie wymagający obsługi pracowników szalet. Całość zmieści się w kontenerze o wymiarach oscylujących w granicach 3,5 metra na 3 metry.  – Inwestycję realizujemy na wniosek naszych radnych, którzy chcieli aby wyposażyć Pruszków w toalety miejskie. Zależało nam na tym żeby toaleta znalazła się w miejscu ogólnodostępnym, stąd też lokalizacja na rogu ul. Kościuszki i Chopina – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Przede wszystkim szalet musi być odporny na akty wandalizmu. Jego ściany zewnętrzne zostaną wykończone płytami z granitu polerowanego z elementami stali nierdzewnej. Kolorystyka będzie dopasowana do istniejącego w sąsiedztwie Pałacu Sokoła. Jak wynika z dokumentów, temperatura wewnątrz nie ma prawa być niższa niż 16 stopni Celsjusza. Okładziny wewnętrzne ścian i sufitu wykonane zostaną z materiałów łatwo zmywalnych. Co ciekawe podłoga będzie nie tylko antypoślizgowa, ale i podgrzewana oraz z automatycznym myciem.

Jej obsługa wymaga tylko okresowych przeglądów, napraw oraz uzupełniania środków higieny. Zatem bezdotykowo skorzystamy z podajnika na mydło, kranu oraz suszarki do rąk. Muszla będzie również bezdotykowo spłukiwana z zastosowaniem automatycznej technologii mycia, dezynfekcji i suszenia.

Czy toaleta będzie płatna? – Z pewnością za skorzystanie z szaletu trzeba będzie uiścić skromną opłatę. Jeszcze nie wiemy jak docelowo całość będzie funkcjonowała ponieważ szczegóły są dopracowywane. Warto dodać, że w Pruszkowie będzie to pierwszy tego rodzaju obiekt – mówi Korach.

Z zewnątrz oświetlą ją lampy LED. Wszystko zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz swoje miejsce znajdzie również pomieszczenie techniczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.