W Podkowie będzie referendum

Podkowa Leśna

Podczas wtorkowej sesji radni Podkowy Leśnej podjęli decyzję o przeprowadzeniu w mieście-ogrodzie referendum w sprawie przyłączenia gminy do Warszawy.

Referendum ma odbyć się 2 kwietnia. Mieszkańcy odpowiedzą na następujące pytanie: „Czy jest Pan/Pani za dołączeniem Miasta Ogrodu Podkowa Leśna do miasta stołecznego Warszawy?”. W naszym regionie to pierwsza gmina, która zdecydowała się na ten krok w odpowiedzi na kontrowersyjny projekt ustawy o zmianie ustroju m.st. Warszawy.

Podkowiańscy radni, podobnie jak ich odpowiednicy w Pruszkowie i Milanówku, przjęli również stanowsko, w którym krytycznie odnoszą się do pomysłu „Warszawy 33+”. W dokumencie czytamy m.in: „Rada Miasta Podkowa Leśna z całą stanowczością apeluje o wycofanie z prac legislacyjnych poselskiego projektu ustawy o ustroju m.st. Warszawy. Rada Miasta Podkowa Leśna nie zgadza się i protestuje przeciwko trybowi procedowania tak ważnych dla całego regionu zmian z pominięciem konsultacji społecznych i tym samym odebraniem obywatelom prawa do wypowiedzenia się we własnej sprawie. Społeczności lokalne, zanim zostaną poddane eksperymentowi w myśl projektu ustawy o ustroju m.st. Warszawy, powinny otrzymać w ramach szerokich, obywatelskich konsultacji rzetelną wiedzę i możliwość realnego wpływu na proces przygotowywania reform.”

„Za” przyjęciem stanowiska głosowało 11 osób, dwie wstrzymały się od głosu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.