W nocy zmiana czasu na letni

Region

Dla tych, którzy lubią dłużej pospać nie mamy dobrej informacji. Dziś w nocy przestawiamy zegarki godzinę do przodu.

Przejście na czas letni oznacza zmianę godziny w naszych zegarkach z 2.00 na 3.00. Operacja ta kojarzy się nam zazwyczaj pozytywnie, a to dlatego, że światło słoneczne będzie nam towarzyszyło dłużej. W Polsce zmiana czasu funkcjonuje nieprzerwanie od 1983 r.

Ważnym momentem będzie dziś także akcja „Godzina dla Ziemi”, która zawsze odbywa się w ostatnią sobotę marca. W tym roku to 25 dzień tego miesiąca.  Jej celem jest nakłonienie społeczeństwa do wyłączenia na jedną godziną światła, urządzeń elektrycznych w naszych domach i biurach. Warto dodać, że tegoroczna akcja ekologów z WWF Polska będzie poświęcona rzece Wiśle.

– Ogłoszenie przez Sejm RP roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły” mogłoby się wydawać krokiem w kierunku lepszej ochrony unikatowej na skalę kontynentu, niezwykle cennej przyrodniczo rzeki. Rząd planuje jednak zasadniczą zmianę jej charakteru, co spowoduje ogromne i nieodwracalne zniszczenie środowiska. Znikną malownicze piaszczyste wyspy i nadrzeczne lasy łęgowe. Fundacja WWF Polska chce przekonać Polaków do idei ochrony Wisły w jej obecnej, w dużej mierze naturalnej postaci. Chcemy zachować najpiękniejszą rzekę Europy. Nie chcemy Wisły, która stanie się ciągiem sztucznych jezior wypełnionych brudną wodą z toksycznymi sinicami – napisano na stronie WWF Polska.

Chcąc przyłączyć się do akcji zgaśmy światła o godz. 20.30.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.