W niedziele referendum w Raszynie

Raszyn

Mieszkańcy gminy Raszyn pójdą do urn 25 czerwca. Referendum, które odbędzie się w niedziele będzie dotyczyło odwołania rady gminy i wójta Andrzeja Zaręby.

Wniosek o zorganizowanie referendum złożyła grupa mieszkańców. Przez kilka tygodni inicjatorom udało się zebrać ponad 1700 podpisów poparcia. Komisarz wyborczy wyznaczył datę referendum na 25 czerwca. Mieszkańcy zdecydują czy wójt i rada zostanie odwołana.

Skąd pomysł na przeprowadzenie referendum? – Powstała inicjatywa referendalna mieszkańców gminy Raszyn powołała Społeczny Komitet Referendalny pod nazwą ,,NIE dla przyłączenia Raszyna do Warszawy, TAK dla dobrych szkół”. Bezpośrednim powodem powołania inicjatywy była niechęć raszyńskich władz do podjęcia uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego dotyczącego włączenia Gminy Raszyn do m.st. Warszawy, w związku z zamiarem utworzenia metropolitarnej jednostki samorządu terytorialnego – tłumaczy Aneta Wrotna, pełnomocnik inicjatora referendum.

Kolejnym powodem do organizacji referendum jest, według inicjatorów, to uchwała rady dotycząca likwidacji gimnazjum. Radni podjęli decyzję, że szkoła zostanie włączona do istniejącej podstawówki. Grupa mieszkańców sprzeciwiała się zdecydowanie zastosowaniu takiego rozwiązania.

Jak do całej sprawy podchodzi wójt Andrzej Zaręba? – Głęboko wierzę, że mądrość ludzka przeważy i ta próba referendalna, która została zainicjowana nie dojdzie do skutku czy też nie spotka się z aprobatą mieszkańców. Jeśli będzie inaczej, przyjmę taką decyzję z pokorą. Wniosek referendalny jest tak zagmatwany i zmanipulowany, że trudno powiedzieć, czego właściwie dotyczy – mówił nam jeszcze w marcu Andrzej Zaręba.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.