W najbliższą niedzielę rusza Kino Letnie!

Pruszków

Tego żaden miłośnik dobrych filmów nie może przegapić! Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, startuje piąta edycja Pruszkowskiego Kina Letniego. Repertuar przedstawia się niezwykle ciekawie. Na początek pasjonujący film „Most szpiegów”. Zapraszamy!

Dziesięć gorących niedziel pod pruszkowskim niebem zapowiada się atrakcyjnie. Na placu Jana Pawła II pojawi się pneumatyczny ekran kinowy o wymiarach 7×4 m, a także 500 krzesełek i 50 leżaków. W czerwcu i lipcu seanse będą startować o godzinie 21.30, sierpniu o godz. 20.30, a we wrześniu o godz. 20. Wystarczy zabrać ze sobą najbliższych, zaopatrzyć się w koc i spędzić w  interesujący sposób letni wieczór. Czeka Was przecież moc kinowych emocji!

Jak prezentuje się tegoroczny repertuar Pruszkowskiego Kina Letniego? To zestaw wyjątkowych kinowych hitów, które zyskały ogromną popularność. A co na początek, w niedzielę 26 czerwca? Połączenia fenomenu braci Coen i doświadczenia Stevena Spielberga, czyli film „Most szpiegów”. Jednym słowem – majstersztyk.  To niebanalna historia, osadzona w czasach zimnej wojny. Amerykański prawnik James B. Donovan (w tej roli znakomity Tom Hanks) zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego. Jego zadaniem jest pomoc w uwolnieniu przetrzymywanego pilota wojskowego. Nie będzie to proste.

Jednak „Most szpiegów”, to nie tylko intrygująca historia. Film niesie również głębszy przekaz. Dzieło Stevena Spielberga pokazuje bowiem, że to, kto jest dobry, a kto zły, kto jest patriotą, a kto zdrajcą zależy tylko od jednej rzeczy. Od tego, po której stronie barykady się znajdziemy.
Warto dodać, że ekranizacja jest interpretacją wymiany (w lutym 1962 roku) sowieckiego agenta KGB Wiliama Fishera za pilota Powersa i studenta Pryora. Jednak miłośnicy kina nie powinni w „Moście szpiegów” doszukiwać się konkretnych historycznych faktów czy ciekawostek. Obraz nie jest filmem dokumentalnym, choć historyczne tło nadaje mu specyficzny charakter.

A jakie inne hitowe filmy zobaczymy podczas Kina Letniego? W malowniczej scenerii Pruszkowa na ekranie pojawią się także Liam Neeson i Forest Whitaker w produkcji „Uprowadzona 3”. O trening mięśni brzucha zatroszczą się bohaterowie komedii „Millerowie”. Ogromnych emocji powinien dostarczyć thriller w reżyseria Wesa Balla „Więzień labiryntu: Próby ognia”. Na fanów mocnych wrażeń czeka „John Wick”. W roli tytułowej niezawodny Keanu Reeves. „Wolny strzelec” Dana Gilroya ma na koncie nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Historia Lou Blooma, który filmuje nocne wypadki, aby je sprzedawać telewizji dostarczy wielu emocji. Francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?” to ogromna porcja śmiechu. Z kolei „Zanim zasnę” to mocny thriller z wybitną Nicole Kidman w roli głównej. Komedia „Agentka” to obraz, w którym analityczka CIA chce uratować świat. Czeka ją wiele ciekawych i pełnych humoru przygód. Będzie też pokaz specjalny w ramach projektu ARTEfakty – zobaczymy film „Makbet”, w którym główne role znakomicie grają Michael Fassbender i Marion Cotillard.

Pruszkowskie Kino Letnie to wakacyjna propozycja dla osób w różnym wieku. Motywem przewodnim imprezy jest zapewnienie mieszkańcom odpowiednich warunków do wspólnego spędzenia czasu przy dobrym filmie. A tych w tegorocznym repertuarze nie brakuje. Przyjdź i zobacz! Gorąca atmosfera, cudowny klimat, paczka znajomych. Nie ma się nad czym zastanawiać! Nie musisz kupować biletu, nie musisz martwić się o miejsce. Wakacyjne wieczory w Pruszkowie zapowiadają się niezwykle interesująco. Gwiazdy na niebie i ekranie, czy to możliwe? Tak!

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym jest Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerami projektu są: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research.

Więcej informacji na stronie: www.kino.wpr24.pl

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.