W Grodzisku wybudują nową szkołę

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat przygotowuje się do budowy nowego kompleksu oświatowego na terenie gminy. Placówka ma powstać w miejscowości Szczęsne.

Miejscowość Szczęsne (gmina Grodzisk Mazowiecki) w ostatnich latach znacznie się zmieniła. Inwestycje deweloperów sprawiły, że liczba mieszkańców znacznie wzrosła. I jak to przy rozrastającej się miejscowości bywa pojawiły się problemy z brakiem odpowiedniej infrastruktury. W tym wypadku oświatowej. Dzieci mieszkające w tej miejscowości muszą dojeżdżać do szkół w Adamowiznie lub w Książenicach. To się jednak zmieni.

Grodziski magistrat rozpoczął przygotowania związane z budową kompleksu oświatowego w miejscowości szczęsne. – Mamy już uzgodnienia dotyczące zakupu działki w miejscowości Szczęsne. Chodzi o teren o powierzchni 1,8 hektara. Tu zamierzamy ulokować przedszkole i szkołę podstawową – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Jednak nabycie terenu potrzebnego do realizacji inwestycji do dopiero początek. – Planujemy ogłosić konkurs na przygotowanie projektu. Mamy nadzieję że uda się to zrobić w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – dodaje Benedykciński. 

Jeśli wszystko pójdzie po myśli włodarzy to jest szansa, że budowa nowej szkoły w miejscowości Szczęsne zostanie zrealizowana w ciągu kolejnych lat. Dokładnych terminów grodziski włodarz nie zdradza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.