W grodziskim dworcu znajdzie się galeria sztuki

Grodzisk Maz.

Jedno z pomieszczeń grodziskiego dworca kolejowego zostanie zaaranżowane na potrzeby wielofunkcyjnej galerii sztuki. Sala będzie kompletnie wyposażona m.in. w meble, oświetlenie i sprzęt multimedialny.

Budynek dworca w Grodzisku Mazowieckim znajduje się przy ul. 1 Maja. W ubiegłym roku obiekt przeszedł gruntowny remont, przed jego przeprowadzeniem kasy biletowe znajdowały się w innym miejscu niż obecnie. Przez dłuższy czas pomieszczenie stało puste. Na początku tego roku zorganizowano tam wystawę kolejową (160 m torów, kilkanaście jeżdżących pociągów, samochodów i działające semafory).

Obecnie gmina ma znacznie większe plany związane z tym pomieszczeniem – zostanie zaaranżowane na galerię sztuki. Warto tutaj dodać, że budynek wpisany jest do rejestru zabytków, a kolejna „mała przebudowa” nie będzie ingerowała w zabytkową strukturę dworca. Podłoga, sufit, ściany czy strop zostaną pozostawione bez zmian. Zatem co pojawi się w środku? Przede wszystkim nowe meble i wyposażenie w tym: ściana multimedialna, siedziska mobilne, lada recepcyjna, panele grzejnikowe oraz stoły. Oprócz tego pojawi się nowe oświetlenie, instalacje elektryczne i sprzęt multimedialny, w skład którego wejdą m.in.: projektor szerokokątny, lustro projekcyjne, głośniki, odtwarzacz multimedialny, komputer, kamera i inne elementy.

Komu będzie służyło to miejsce? Gmina zaznacza, że sala dworcowa zostanie dostosowana dla wszystkich niezależnie od wieku. Pomieszczenie to będzie przestrzenią wielofunkcyjną, czyli miejscem relaksu, rozrywki, a nawet edukacji. Posłuży do organizowania spotkań, koncertów czy warsztatów. W sali zmieści się około 55 osób. Z pewnością w tym miejscu prezentowane będą różne ciekawostki związane z historią Grodziska Mazowieckiego.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała wykonać wszystkie prace do 30 listopada tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.