W czwartek ostatni raz wypożyczycie rowery

Region

Grodziski Rower Miejski i Rower Gminny Michałowice niebawem zakończą sezon. Rowery będziecie mogli wypożyczać tylko do najbliższego czwartku, do północy.

– Po północy będzie można rowery zwracać, nie będzie już jednak możliwości wypożyczania. Nasze ekipy rozpoczną za to zwożenie sprzętu do magazynu, gdzie przez zimowe miesiące rowery przejdą przeglądy, serwis, wymianę zniszczonych elementów. Dla rowerów to przerwa, a dla nas czas wytężonej pracy, by wszystko na wiosnę było jak należy – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Veturil

Ponad 19 tysięcy razy wypożyczono w tym roku 65 rowerów dostępnych w Grodzisku Mazowieckim. Tylko w lipcu użytkownicy skorzystali z rowerów ponad 3,2 tys. razy, co oznacza, że każdego dnia grodziskie rowery były wypożyczane średnio 103 razy. W systemie zarejestrowało się 648 nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekroczyła 3,7 tys. Najpopularniejszymi stacjami Grodziskiego Roweru Miejskiego były w tym roku: Hala Sportowa przy ul. Westfala i Deptak przy ul. 1 Maja. Użytkownicy najchętniej jeździli między Halą Sportową a Parkiem Skarbków. Średni czas wypożyczenia jednego roweru w Grodzisku Mazowieckim to 22 minuty i 23 sekundy.

Ten sezon jest również pierwszym z prawdziwego zdarzenia sezonem Roweru Gminnego Michałowice. Od marca można korzystać z sześciu stacji i 57 rowerów. To najtańszy system rowerowy w Polsce – za nieprzekraczające 12 godzin wypożyczenie nie pobierane są żadne opłaty. W mijającym sezonie z michałowickich rowerów użytkownicy skorzystali ponad 8,5 tys razy. Najpopularniejszymi miesiącami pod względem liczby wypożyczeń były czerwiec i lipiec, kiedy miesięczna liczba wypożyczeń przekroczyła 1,5 tys. Najpopularniejszymi stacjami Roweru Gminnego Michałowice były: Komorów WKD, WKD Michałowice i Opacz WKD. Najpopularniejsze trasy to przejażdżki z Komorów WKD do Zalewu Komorowskiego i z powrotem.

Co ciekawe Rower Gminny Michałowice to jedyny system na Mazowszu, w którym można wypożyczyć rowery familijne typu cargo. To trzykołowce, w których między przednimi kołami umieszczono skrzynię, a w niej składane ławeczki i pasy bezpieczeństwa. Można nimi bezpiecznie przewieźć nawet czworo dzieci. Ponadto w michałowickim systemie zarejestrowało się 760 osób. Średni czas wypożyczenia jednego roweru w Michałowicach to aż 2 godziny, 52 minuty i 7 sekund!

– Wokół Warszawy, dzięki współpracy samorządów, tworzy się system roweru aglomeracyjnego. To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców stolicy i okolic – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz. – Będziemy dążyć do tego, by do rodziny Nextbike dołączyło jak najwięcej mazowieckich miast – dodaje.

W mijającym sezonie miejskie systemy wypożyczalni rowerowych testował m.in. Pruszków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.