W ciągu tygodnia w Piastowie wyrośnie sygnalizacja świetlna

Piastów

Na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Bohaterów Wolności w Piastowie pojawią się długo wyczekiwane sygnalizatory. Jak poinformowało pruszkowskie starostwo nowa sygnalizacja zostanie wybudowa w przeciągu tygodnia.

– Dzięki współpracy i podpisanej w piątek 28 lipca umowie między Powiatem Pruszkowskim, a Gminą Piastów w ciągu najbliższego tygodnia na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Wolności i Warszawskiej w Piastowie powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Jej łączny koszt budowy to 159 566,05 zł kwotę po 50% pokryje Starostwo i Gmina Piastów – czytamy na stronie facebookowej powiatu pruszkowskiego. 

Skrzyżowanie, o którym mowa od dawna jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów w Piastowie. Skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską w kierunku ronda zawsze wiązał się z długim oczekiwaniem na wykonanie manewru. Kiedy to się zaczęło? Sytuacja skomplikowała się gdy tuż obok wybudowano osiedle mieszkaniowe i wydzielono dodatkowe pasy do skrętu. Obok nowych pasów pojawiły się również zakazy. I tak z ul. Warszawskiej nie można skręcić w lewo w ul. Bohaterów Wolności w kierunku szkoły. Lewoskręt został zablokowany dla wyjeżdżających ze ślepego odcinka ul. Bohaterów Wolności, czyli dla tych którzy chcieliby jechać w kierunku Pruszkowa (mogą jechać prosto lub zawrócić na pobliskim rondzie).

Panaceum na to problematyczne skrzyżowanie ma być sygnalizacja świetlna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.