Uwaga, ślisko!

Region

Piątkowy poranek przywitał nas deszczem. Co prawda opady są niewielkie, ale mają ogromny wpływ na warunki na drogach. Kierowcy, rowerzyści i piesi – miejcie się na baczności!

Zastanawialiśmy się, kiedy pogodowa karta odwróci się i zima zacznie ustępować miejsca wiośnie. Kilka zimnych lutowych poranków zaskoczyło nas, ale nie brakowało również ciepłych dni. Pogoda zmienia jednak kurs. Piątek przywitał nas opadami deszczu, co przełożyło się na sytuację na drogach i chodnikach.

O słońcu nie ma mowy. Trzeba przygotować się na dzień pełen chmur, a także opadów deszczu. Miejscami może tworzyć się gołoledź. Na chodnikach jest ślisko, czego doświadczają piesi. Momentami czują się jak na lodowisku i zastanawiają się, czemu nie założyli łyżew. – O, zbliżamy się do lodowej strefy – mówiły dwie panie kierujące się w stronę stacji PKP w Pruszkowie. Również na drogach wskazana jest ostrożność. – Warunki są trudne. Piesi powinno założyć odpowiednie obuwie, żeby się nie ślizgać. Wskazane jest, aby chodzić wolno i zatrzymywać się w pobliżu pasów. Warto pamiętać, że kierowcy mają wydłużoną drogę hamowania – tłumaczy st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Wypada mieć nadzieję, że pogoda ulegnie zmianie. Jednak prognozy nie są optymistyczne. Również w sobotę należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Sytuacja może ulec zmianie w niedzielę, ale tylko w pierwszej części dnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.