Uwaga na silny mróz

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niskimi temperaturami. Przez najbliższe dni zwróćmy szczególną uwagę nie tylko na siebie, ale i innych. Gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu alarmujmy odpowiednie służby. Pamiętajmy też, że w czasie mrozów pomogą nam również strażnicy miejscy.

Do 2 marca na terenie Mazowsza obowiązywać będzie ostrzezenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. – Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h – informuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

W całej Polsce od listopada 2017 r. do 26 lutego z powodu wychłodzenia organizmu zmarło aż 48 osób. Tylko wczoraj zginęły dwie osoby, jedna na Mazowszu, druga na Pomorzu. W okresie silnych mrozów zwróćmy uwagę na innych, w szególności na bezdomnych, osoby starsze i dzieci. Naszej pomocy mogą potrzebować również wolnożyjące zwierzęta np. psy lub koty. Widząc, że ktoś potrzebuje pomocy nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Przez cała dobę czynny jest numer alarmowy 112. Warto kontaktować się również ze strażą miejską – 986.

Ponadto w  Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiona została całodobowa bezpłatna infolinia 987, pod którą pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji nt. możliwych form wsparcia dla osób bezdomnych poprzez wskazanie najbliższych schronisk, jadłodajni oraz punktów pomocy medycznej na terenie Warszawy oraz woj. mazowieckiego.

I na koniec pamiętajcie też, że strażnicy miejscy pomagają również z odpalaniem samochodów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.