Uwaga! Jest ślisko

Region

– Strasznie ślisko – powtarzają mieszkańcy Pruszkowa od samego rana. Piesi i kierowcy muszą uważać. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczają.

Poranek na regionalnych drogach jest niezwykle trudny. Kierowcy muszą się mieć na baczności. Padający deszcz sprawia, że jest ślisko. Na chodnikach pojawiła się lodowa pokrywa. – Warunki są fatalne. Na drogach jest ślisko, co wymaga od kierowców szczególnej uwagi – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dla niektórych dotarcie do pracy może być prawdziwą męką. Zwłaszcza dla tych poruszających się pieszo. Niektórzy żartują, że lepiej byłoby się wyposażyć w łyżwy. Obraz z pruszkowskich ulic. Ojciec z kilkuletnim chłopcem zmierza do szkoły i nagle malec ląduje na chodniku. Wstaje, otrzepuje się, uśmiecha i idzie dalej, ale początkowo twarz taty wyrażała przerażenie. 

Z kolei kierowcy muszą się mieć na baczność w każdym miejscu i czasie. W niedzielę, 10 stycznia, na jednym z parkingów w Grodzisku Mazowieckim doszło do kolizji. – Kobieta cofała i wpadła w poślizg. Zarzuciło ją w taki sposób, że uderzyła w pięć innych pojazdów, jednak nie doszło do większych uszkodzeń. Skończyło się na otarciach. Kobiecie nic się nie stało – opisuje st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. – Przede wszystkim trzeba dostosować prędkość do panujących warunków na drogach. Kierowcy muszą być uważni. Bądźmy ostrożni – apeluje asp. Kańka. Wtóruje jej Maciej Sikorski, rzecznik prasowy Falck Medycyna. – Warunki są okropne. Wszyscy wyruszyli w drogę do pracy i nie będą mieli łatwej przeprawy. Sytuacja jest naprawdę niebezpieczna, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.