Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Region

Kolejny trudny dzień na kolei. Niektóre pociągi SKM i Koleje Mazowieckie mogą być opóźnione, a nawet odwołane.

Cała sytuacja spowodowana jest uszkodzeniem sieci trakcyjnej. Na odcinku Warszawa Wawer-Warszawa Falenica ruch odbywa się wahadłowo po jednym torze. Podróżujących pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich muszą uwzględnić utrudnienia i zweryfikować swoje plany.

Nie wiadomo, kiedy usterka zostanie naprawiona. – Występują opóźnienia w kursowaniu pociągów. Ruch jest organizowany na bieżąco przez PKP PLK. Prace przy naprawie sieci trakcyjnej trwają. W przypadku ich zakończenia przekażemy stosowny komunikat – mówi Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Również w czwartek, 13 października, linia podmiejska była zablokowana. Wszystko przez przejazd jednego z pociągów bez zezwolenia przez linię średnicową. W związku z tym pojawiły się opóźnienia, które sięgały nawet ponad godzinę.

AKTUALIZACJA 12.00

Na odcinku Warszawa Zachodnia-Otwock wprowadzono wzajemnie honorowanie biletów ZTM-KM w pociągach SKM S1 oraz KM.

AKTUALIZACJA 15.30

Po godz. 15.00 przywrócono ruch po obydwu torach na odcinku Warszawa Wawer-Warszawa Falenica.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.