Utrudnienia na WKD. Awaria sieci trakcyjnej [ZAKOŃCZONE]

Kolej

Dla podróżnych korzystających z Warszawskiej Kolei Dojazdowej mamy złe informacje. Zaczyna się popołudniowy szczyt, a na linii doszło do awarii sieci trakcyjnej.

Szykują się bardzo duże utrudnienia, kolejki kursują bowiem tylko po jednym torze. – Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że ok. godz. 15.40 na odcinku Michałowice – Reguły wystąpiła awaria sieci trakcyjnej nad torem nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Do czasu usunięcia awarii sieci ruch pociągów WKD na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów będzie odbywać się dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) – czytamy w komuikacie przewoźnika.

Sytuację na linii będziemy śledzić na bieżąco, a artykuł aktualizować.7
 

AKTUALIZACJA GODZ. 19.15
 

Ok. godz. 19.00 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.25

Ok. godz. 17:25 ze stacji Komorów po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) został wyprawiony pociąg do stacji Warszawa Śródmieście WKD. Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.10

Wznowienie ruchu pociągów po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Wszystkie pociągi oczekujące dotychczas na tym torze na możliwość wznowienia ruchu kontynuują przejazd w kierunku stacji Komorów.

Ok. godz. 17:25 po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) zostanie wyprawiony pociąg ze stacji Komorów w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD (szacowany przyjazd ok. godz. 17:55). Aktualnie skład oczekuje na dojazd pociągu poruszającego się po torze nr 2 w kierunku stacji Komorów i zwolnienie szlaku.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.05

Zakończono naprawę sieci trakcyjnej w miejscu uszkodzenia. Po zjeździe pociągu sieciowego do stacji Komorów po torze nr 1 (ok. godz. 17:20) oraz po dojeździe pociągu poruszającego się po torze nr 2 od stacji Warszawa Śródmieście WKD do stacji Komorów, ok. godz. 17:20 rozpocznie się przywracanie ruchu pociągów po dwóch torach na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.00

Ok. godz. 16:50 po torze nr 2 wyprawiony pociąg ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku stacji Komorów. Przyjazd do stacji Komorów ok. godz. 17:20.

AKTUALIZACJA godz. 16.25:

WKD poinformowało, że ruch pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów może być prowadzony z częstotliwością co ok. 60 minut dla jednego kierunku (kierunek Warszawa lub kierunek Komorow).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.