Utrudnienia na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Region

Około godz. 8.00 na linię średniego napięcia, która zasila pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej osunęło się drzewo. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

Drzewo spadło w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna, w kierunku do Grodziska Mazowieckiego. –  Nastąpiło osunięcie się drzewa na sieć średniego napięcia 15 kV zasilającą podstacje trakcyjne. Osuwające się drzewo uszkodziło sieć zasilającą – brzmi komunikat WKD.

Uszkodzona sieć wymaga naprawy, ponadto aby ją przeprowadzić należało wyłączyć napięcie. Oznacza to utrudnienia. Ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska zostaje wstrzymany do odwołania. Szacowany czas naprawy sieci wynosi ok. 1,5 godziny.

Co więcej, ruch pociągów na odcinku od Podkowy Leśnej do Warszawy może odbywać się z opóźnieniem, niektóre pociągi mogą ulec odwołaniu lub skróceniu do stacji Komorów.

Na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach i pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie.

AKTUALIZACJA GODZ. 12.30

Ok. godz. 12.25 zakończono czynności zabezpieczające w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna i załączono napięcie zasilania w sieci trakcyjnej na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Od godz. 12:30 możliwe wznowienie ruchu na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz wznowienie ruchu po obydwu torach na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów.

Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na linii WKD.

 

AKTUALIZACJA GODZ. 11.05

Autobus komunikacji zastępczej podjedzie na stację Grodzisk Maz. Radońska około godziny 11.10 i kursować będzie na trasie Grodzisk Maz. Radońska – Podkowa Leśna Główna.

W związku z decyzją podjętą z udziałem przedstawicieli UM Podkowa Leśna oraz Straży Pożarnej w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna prowadzone są czynności związane z zabezpieczeniem drzewostanu mogącego stanowić zagrożenie dla bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.