Utrudnienia na linii średnicowej

Region

Po godz. 15.00 przez linię średnicową w Warszawie przejechał bez zezwolenia pociąg Kolei Mazowieckich. Z tego powodu do godz. 17.30 linia podmiejska była zablokowana. Powoli ruch wraca do normy.

– Mieliśmy tam taką sytuację o godz. 15.15, że pusty skład Kolei Mazowieckich wjechał bez zezwolenia na szlak pomiędzy Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią. Nic nie zostało uszkodzone, ale musimy teraz sprawdzić czy wszystkie urządzenia działają sprawnie. Na miejscu pracuje specjalna komisja – mówi nam Karol Jakubowski z PKP PLK.

Jeszcze do godz. 17.30 pociągi kursowały tylko po linii dalekobieżnej. Mowa o odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. – Od 17.30 znów jeździmy po linii podmiejskiej. Sytuacja normalizuje się – podkreśla Jakubowski.

Opóźnienia pociągów sięgały nawet do jednej godziny i skutki tego zdarzenia mogą być odczuwalne do teraz.  Wprowadzono też honorowanie biletów ZTM-KM na szlakach: Pruszków – Otwock – Pruszków, Sulejówek Miłosna – Warszawa Lotnisko Chopina – Sulejówek Miłosna. Inter City honoruje bilety KM oraz SKM na odcinkach Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia oraz do stacji: Skierniewice, Kutno, Działkowo, Małkinia, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.