Uszkodzony przepust drogowy

Nadarzyn

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z uszkodzeniem przepustu drogowego w ul. Nad Utratą w Walendowie. Starostwo powiatowe w Pruszkowie zajęło się naprawą usterki, która może potrwać kilka tygodni.

Najpierw interwencję podjęła gmina Nadarzyn. – Przepust w ul. Nad Utratą w Walendowie uległ uszkodzeniu czego skutkiem było jest odkształcenie jezdni. Pracownik referatu inwestycji Urzędu Gminy w Nadarzynie udał się na miejsce, po czym zgłosił sprawę właściwemu zarządcy drogi, starostwo powiatowe w Pruszkowie, i tymczasowo zabezpieczył teren. Na tym rola gminy się zakończyła – wyjaśnia Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w nadarzyńskim urzędzie.

Kierowcy nie muszą się obawiać, gdyż teren został właściwie zabezpieczony. Przyczyną wystąpienia usterki było zatkanie wlotów przepustu. – Działania zostały podjęte niezwłocznie. To starostwo zabezpieczyło drogę. Co do samej usterki to mogę powiedzieć, że przepust, który uległ awarii odprowadza wody z bardzo dużej powierzchni terenu leśnego. Z uwagi na obfite opady w ostatnich dniach, doszło do znacznego podniesienia poziomu wody. Niesione wodą konary, gałęzie i liście zatkały wloty przepustu, a napór spiętrzonej wody spowodował podmycie konstrukcji jezdni drogi – przedstawia Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Zarządca drogi planuje całkowitą wymianę przepustu. – Obecnie trwa mobilizacja i działania, aby jak najszybciej usunąć awarię jednak uwagi na wysoki poziom wód po obu stronach drogi zadanie jest skomplikowane i wymaga czasu. Nie mówimy tu o udrażnianiu przepustu, a o konieczności ich całkowitej wymiany. Trudno jest określić obecnie ile to potrwa, jednak należy się przygotować na minimum kilka tygodni prac – podaje Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.