Uruchomiono SUW w Kaskach

Baranów

Nowo wybudowana stacja uzdatniania wody w Kaskach pracuje już pełną parą. W miniony poniedziałek, 11 stycznia, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Grodzisku Mazowieckim wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Choć budowa stacji zakończyła się 30 października ubiegłego roku to do tej pory stała nieużywana. Na przeszkodzie stały konieczne do wykonania procedury odbiorowe. 9 listopada 2015 roku miał miejsce pomyślny odbiór części technicznej. W dniach kolejnych Państwowa Straż Pożarna z Grodziska Mazowieckiego sprawdziła budynek pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a następnie sanepid zajął się jakością wody. Wszystko przebiegło bez żadnych zastrzeżeń.

Najważniejszym i ostatnim dokumentem było pozwolenie na użytkowanie obiektu, które zostało wydane 11 stycznia przez grodziski PINB. Jak zapowiadali urzędnicy na stronie internetowej gminy Baranów, po uzyskaniu pozytywnych wyników stacja zostanie włączona do systemu wodociągowego i tak też się stało. – Stacja uzdatniania wody jest uruchomiona – mówi Wioletta Mechowska, inspektor ds. Gospodarki Mieszkaniowej i Mienia Komunalnego w gminie Baranów.

Czemu ta inwestycja jest tak ważna dla mieszkańców gminy Baranów? – Stacje uzdatniające produkowały więcej wody niż powinny, więc nie była ona najlepszej jakości. Już po uruchomieniu SUW w Kaskach sytuacja znacznie się odmieniła – wyjaśnia Mechowska.

SUW w Kaskach to nowoczesny obiekt, którego wydajność systemu określa się na poziomie 40 m sześc. na godzinę. Całość jest zautomatyzowana i połączona z dwoma zbiornikami na wodę uzdatnioną o pojemności 20 m sześc. Jak twierdzą urzędnicy stacja w Kaskach w pełni zapewni zapotrzebowanie na wodę w gminie nawet w okresach suszy.

Budowa została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wnętrze SUW w Kaskach:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.