Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w kraju

Region

W najnowszym rankingu wyższych uczelni opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”, drugi raz z rzędu wygrał Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził Uniwersytet Jagielloński. Ostatnie miejsce na podium zajęła Politechnika Warszawska..

Jak co roku „Rzeczpospolita” opublikowała ranking najlepszych uczelni w kraju. O tym jakie miejsce zajmie dana uczelnia decydowało sześć cech: potencjał naukowy, prestiż, efektywność naukowa, warunki studiowania, innowacyjność oraz umiędzynarodowienie studiów.

Zestawienie szkół publicznych po raz drugi z rzędu otwiera Uniwersytet Warszawski, który zdobył maksymalną liczbę 100 punktów. Natomiast drugi z wynikiem 99,71 został sklasyfikowany Uniwersytet Jagielloński. Krakowska uczelnia również drugi raz z rzędu zajęła drugą lokatę. Na trzecie miejsce awansowała Politechnika Warszawska, która wyprzedziła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród uczelni niepublicznych pierwsze trzy miejsca zajmują stołeczne uczelnie. Najlepsza  od wielu lat jest Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejne miejsca na podium zajęły: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie.

Na co powinni patrzeć kandydaci? Najlepiej na cały ranking, ale na pewno nie bez znaczenia w obecnych czasach jest wizerunek uczelni w oczach pracodawców. Na tym polu najlepsza jest Politechnika Warszawska, która w tej kategorii zdobyła maksymalna liczbę punktów (UW zdobył 85,54).

Najlepsze programy studiów prowadzone w językach obcych oferuje UJ z wynikiem 92,31. Natomiast uczelnią, która cieszy się największym uznaniem międzynarodowym jest UW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.