Umowa na przedszkole w Otrębusach podpisana

Brwinów

To już ostatni formalny akcent przygotowań do dużej inwestycji oświatowej w Otrębusach. We wtorek podpisano umowę na budowę przedszkola na terenie Zespołu Szkół przy ul. Piaseckiego.

Nowa placówka ma zaspokoić potrzeby mieszkańców Otrębus i Kań. – Powierzchnia zabudowy wyniesie 1.743,82 m kw. W projekcie parterowego budynku znalazły się m.in. cztery sale zajęciowe wyposażone w oddzielne łazienki oraz magazynki podręczne, sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa z pokojem nauczycielskim, pokojem medycznym, sekretariatem i gabinetem dyrektora, archiwa, serwerownia, sanitariaty, część techniczna z kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przedszkole posiadać będzie także własną kuchnię wraz z całym zapleczem: zmywalnią, obieralnią, magazynami i innymi pomieszczeniami. Powstaną dwa place zabaw. Jeden na wewnętrznym dziedzińcu, a drugi na tyłach budynku – informuje brwinowski urząd gminy.

Inwestycja będzie kosztować ponad 6,2 mln zł. Umowę opiewającą na taką kwotę podpisali we wtorek przedstawiciele firmy ROSA BUD i burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński.

Nowe przedszkole ma być gotowe we wrześniu 2018 r. Odciąży obleganą placówkę przy ul. Wiejskiej, gdzie obecnie z opieki korzysta 40 dzieci. W budynku przy ul. Piaseckiego pomieści się więcej, bo aż setka maluchów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.