Umowa na nowe ścieżki podpisana

Pruszków

Władze Pruszkowa podpisały kolejną już umowę na budowę ścieżek rowerowych. Trasy dla jednośladów powstaną w kilku punktach miasta.

Sieć pruszkowskich ścieżek rowerowych powiększy się o nowe odcinki. Zgodnie z podpisaną umową mają być one gotowe w połowie przyszłego roku. Gdzie dokładnie powstaną? W trzech punktach na terenie miasta. – Przedmiotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej przebiegającej od ul. 3-go Maja, przez teren Millenium Logistic Park Pruszków I, do ul. Warszawskiej o łącznej długości około 1410 m. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ul. Konrada Kurca, następnie trasa prowadzona jest przez obszar MLP Pruszków I wzdłuż granicy z terenem PKP do granicy miasta na ul. Warszawskiej, gdzie zostanie połączona z trasą rowerową budowaną na zlecenie gminy Piastów – informuje pruszkowski magistrat.

Drugi z odcinków przebiegać będzie w ciągu Al. Armii Krajowej, Kraszewskiego i Kopernika. To również prawie 1,5 km fragment. Jaki jest dokładny przebieg ścieżki? – Ma ona swój początek na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Ireny, gdzie zostanie połączona z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz z projektowaną ścieżką rowerową w gminie Michałowice. Następnie trasa prowadzona jest ciągu Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Andrzeja, wzdłuż której prowadzona jest projektowana trasa rowerowa. W dalszym przebiegu trasa zaprojektowana jest w pasie drogowym ulic Andrzeja, Ewy oraz Kraszewskiego, z wyłączeniem przejścia kolejowego na linii WKD – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Trasa dla jednośladów powstanie także na ul. Lipowej, od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej, gdzie zostanie połączona z istniejącą ścieżką rowerową, do skrzyżowania z ul. Kopernika. – Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony. Przebieg trasy rowerowej kończy się dołączeniem do istniejącej ścieżki rowerowej w pasie drogowym ulicy Bolesława Prusa. Całkowita długość budowanej trasy rowerowej wynosi około 1484 m – zapewniają pruszkowscy urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.