Umowa na modernizację Austerii podpisana

Raszyn

Ważny krok na drodze do renowacji Austerii w Raszynie. Gmina podpisała umowę na remont obiektu, którego I etap będzie kosztował blisko 4,4 mln zł.

Stan Austerii pozostawia wiele do życzenia, o czym mieszkańcy Raszyna mówili niejednokrotnie. W przeciągu najbliższych miesięcy obiekt czekają zmiany na lepsze. Austeria stanie się wizytówką Raszyna. Gmina wyłoniła wykonawcę projektu i adaptacji budynku na centrum integracji społeczno-kulturalnej. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęły dwie oferty. Realizacją zadania zajmie się firma RENOVA Sp. z o.o. z Warszawy. Dzisiaj (23 sierpnia) w raszyńskim urzędzie podpisano umowę na modernizację obiektu.

Władze Raszyna przygotowały koncepcję, która zakłada odrestaurowanie Austerii i wykorzystanie terenu wokół budynku. Chodzi m.in. o otwarcie stawów puchalskich i wykonanie nowych obiektów. Ale to melodia przyszłości. Najpierw gmina zamierza zająć się modernizacją budynku zasadniczego. – Rewitalizacja Austerii to  kolejna ważna i długo oczekiwana inwestycja realizowana  na terenie gminy Raszyn. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać  dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi Priorytetowej V „Gospodarka przyjazna środowisku” Działania 5.3. „Dziedzictwo kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego na lata 2014-2020 w wysokości 3,1 mln zł na jej realizację. Zaczynamy od remontu budynku zasadniczego – wyjaśnia Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna.

Na realizację zadania wykonawca ma czas do końca maja 2018 roku. Co warto podkreślić, przedmiot zamówienia zostanie objęty pięcioletnią gwarancją. Pierwszy etap rewitalizacji Austerii to koszt blisko 4,4 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.