Ulica Powstańców wydłuży się

Region

Budowa nowego odcinka ul. Powstańców, która zacznie się w tym roku, ma połączyć istniejący odcinek ulicy na północ od al. Wojska Polskiego ze zbudowanym niedawno odcinkiem pomiędzy ulicami Prusa i Komorowską.

Trzy etapy

Inwestycja przedłużenia ul. Powstańców od al. Wojska Polskiego do ul. Lipowej została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich – od ul. Prusa do Komorowskiej – jest już gotowy. Miasto czeka w tej chwili na dopuszczenie tego odcinka do użytkowania. Drugim etapem będzie budowa odcinka pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Prusa. Ten etap ma się rozpocząć w tym roku. Kolejny to budowa ul. Powstańców na odcinku od ul. Komorowskiej do ul. Lipowej. Jest on przewidziany do realizacji w następnych latach.

Zezwolenie będzie wkrótce

Kiedy rozpocznie się realizacja odcinka od al. Wojska Polskiego do ul. Prusa, jeszcze nie wiadomo. – Dokumentacja jest już złożona i czekamy na decyzję w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID – red.) – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Jak się dowiedzieliśmy, wydanie decyzji ZRID dla tej inwestycji to kwestia najbliższych tygodni. Po jej wydaniu będzie można przystąpić do wyłaniania wykonawcy.

Urząd miasta chce rozpocząć prace przy drugim etapie jeszcze w tym roku. Nie wiadomo natomiast, czy uda się go w tym roku ukończyć. Jak powiedziała nam Elżbieta Korach, jest to w dużej mierze uzależnione od tego, czy wszystkie procedury związane z przygotowaniem inwestycji uda się przeprowadzić bez opóźnień – Jeśli procedury będą się przedłużać, to nie zdążymy w tym roku i ten etap będzie kontynuowany w 2012 r. – dodaje Elżbieta Korach.

Przebudują skrzyżowanie

Odcinek ul. Powstańców od al. Wojska Polskiego do ul. Prusa to najkrótszy odcinek całej inwestycji. Jego budowa będzie się wiązać z przebudową skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. – Projekt przewiduje dodanie pasów do skrętu w prawo – dodaje naczelnik Korach. Ten fakt również może wpłynąć na wydłużenie budowy tego odcinka. Na realizację drugiego etapu budowy ul. Powstańców miasto zarezerwowało w tegorocznym budżecie 415 tys. zł. Jednak na sesji rady miejskiej 24 lutego wprowadzono poprawki do budżetu, które przewidują zmniejszenie kwoty na tę inwestycję o 100 tys. zł. Do tej pory od 2008 r. miasto wydało na przebudowę ul. Powstańców już prawie 1,72 mln zł. W kolejnych latach na realizację inwestycji wyda jeszcze 3,585 mln zł, a łączny jej koszt wyniesie ok. 5,72 mln zł. Zakończenie przebudowy przewidziane jest w 2014 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.