Ulica Lipowa będzie rozbudowana

Pruszków

Trwają przygotowania do rozbudowy ul. Lipowej w Pruszkowie. Mowa o odcinku o długości 841 m, od al. Armii Krajowej do granic miasta. Co dokładnie przewiduje projekt?

Szykują się duże zmiany. Mowa nie tylko o budowie nowej nawierzchni jezdni, chodników czy zjazdów. W rejonie ul. Lipowej powstanie również ciąg pieszo-rowerowy i zatoki parkingowe na 77 samochodów – 26 miejsc na odcinku do Cegielnianej do Armii Krajowej oraz 51 na fragmencie od Pogodnej do Cegielnianej. Oprócz tego wybudowane zostaną ledowe oświetlenie uliczne, odwodnienie i kanał technologiczny.

Ale to nadal nie wszystko. Z informacji zamieszczonej na stronie facebookowej „Miasto Pruszków” wynika, że nieco zmieni się układ skrzyżowania Lipowej z Armii Krajowej. – W celu poprawienia płynności ruchu wlot skrzyżowania ulicy Lipowej w al. Armii Krajowej zostanie poszerzony o dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo (na wiadukt), zostanie również rozbudowana sygnalizacja świetlna o przejazd dla rowerów – czytamy we wpisie.  

W związku z inwestycją dotyczącą ul. Lipowej będzie trzeba wykonać prace nie związane bezprośrednio z samą drogą. Chodzi o przebudowę fragmentów sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i urządzeń telekomunikacyjnych.

Lipowa znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej państwowego programu „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Zatem są duże szanse na otrzymanie dofinansowania. Wnioskowana dotacja wynosi blisko 2,2 mln zł. Swój wkład w inwestycję będzie miał rownież powiat pruszkowski – ok. 1,2 mln zł.

Inwestycja powinna rozpocząć się w tym roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.