Ulica Fałata doczeka się przebudowy?

Piastów

Wszystko na to wskazuje, że ul. Fałata w Piastowie zostanie przebudowana! Miasto ogłosiło przetarg w tej sprawie.

To dobra informacja dla mieszkańców ul. Fałata, którzy od wielu lat nie mogli doprosić się o jej przebudowę. W przeszłości sprawa była wielokrotnie opisywana na łamach WPR24.pl. Przypomnijmy, że po każdym deszczu droga zmieniała się dosłownie w basen. Nigdy nie powstała tam nawierzchnia z prawdziwego zdarzenia. A to przecież nie tylko dojazd do budynków mieszkalny, ale także alternatywna droga do szkoły podstawowej.

W 2007 r. zapewniano mieszkańców, że trwają prace związane z projektowaniem budowy sieci wodociągowej w południowej części miasta i tutaj miała zostać uwzględniona właśnie ul. Fałata. Nic się nie zmieniło.

Pojawiła się nadzieja na odmianę rzeczywistości. Piastowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę ul. Fałata oraz ul. Przerwy-Tetmajera. Projekt przebudowy zakłada wykonanie nawierzchni jezdni i chodników z kostki betonowej. Będzie to rodzaj ciągu pieszo-jezdnego i zmiennej szerokości od 4,5 m do 5 m. Z uwagi na bliskość szkoły na ul. Fałata planuje się wprowadzenie strefy zamieszkania, oznakowaną znakami D-40 i D42. W połowie drogi zamontowany zostanie również prog zwalniający. Na końcu ulicy powstanie parking na 16 pojazdów, w tym dwa miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych. Co najważniejsze, nie zapomniano oczywiście o budowie odwodnienia.

Termin wykonania zamówienia określono w dokumentacji przetargowej na 31 sierpnia tego roku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Ulica Fałata doczeka się przebudowy?”

 1. Wies pisze:

  A Sułkowskiego?

 2. Gosc pisze:

  Brandta i Tetmajera też armagedon gratuluję burmistrzowi

 3. Sylwia pisze:

  w 2014 r. wybudowano w ul. Fałata wodociąg wody miejskiej i ciekawe czy mieszkańcy tej ulicy podłączyli się do tego wodociągu, czy znów starym zwyczajem będą się podłączać jak zostanie zbudowana nawierzchnia ulicy i będą ją dewastować wykopami……

 4. Gościu pisze:

  A obok Tetmajera sobie poczeka.

 5. Heheszek pisze:

  Jak to zlikwidują tą fantastyczną sadzawkę przy szkole tyle pokoleń się przy niej wychowało

 6. Janusz pisze:

  A po co? Przecież jest pieknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły