Ukradli 29 ton cukru

Region

Policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego zatrzymali 5 mężczyzn, którzy od grudnia ubiegłego roku z zakładu pracy ukradli 29 ton cukru o wartości 100 tys. złotych.

Funkcjonariusze z KPP powiatu warszawskiego zachodniego na początku lutego otrzymali informację o kradzieży cukru, do której doszło na terenie jednej z błońskich firm. Sprawcy ukradli 29 ton cukru. Co dziwniejsze firma nie zajmowała się handlem tym towarem. Posiadała go jedynie na własny użytek.

Do sprawy włączyli się również policjanci ze Starych Babic. Okazało się, że w kradzież zamieszanych było dwóch operatorów wózka widłowego, pracownik magazynu i kierowcy. Mundurowi zatrzymali pięciu pracowników zakładu: Andrzeja R., Krzysztofa S., Marka M., Romana S. i Waldemara S.

W trakcie zbierania materiału dowodowego okazało się, że od grudnia z terenu firmy kilkakrotnie wyjeżdżał transport bez zezwolenia. Samochód za każdym razem był załadowany kilkoma paletami cukru. Krzysztof S., Roman S., Waldemar S. usłyszeli zarzut kradzieży. Andrzej R., który nabył skradzione 29 ton cukru usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec czterech mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Marek M. również usłyszał zarzut kradzieży, o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Zdaniem policjantów sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są również kolejne zatrzymania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.