Ukradła samochód, bo chciała spotkać się z chłopakiem…

Grodzisk Maz.

Najpierw próbowała ukraść mazdę, ale uniemożliwił jej to system antykradzieżowy. Później z powodzeniem ukradła opla i przy okazji pieniądze z portfela. Takimi „wyczynami” może pochwalić się 18-letnia Klaudia M.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zawiadomienie o próbie kradzieży samochodu stojącego na jednym z parkingów w Grodzisku Mazowieckim. Właścicielka auta tłumaczyła, że w miejscu pracy zginęły jej kluczyki. Następnie ktoś odjechał kilkadziesiąt metrów i uciekł. – Po dokładnych analizach kryminalni wytypowali kobietę podejrzewaną o ten czyn i ustalili jej miejsce przebywania. 18-latka została zatrzymana. Kobieta szybko przyznała się do dokonania przestępstwa, tłumacząc je chęcią dotarcia na spotkanie z chłopakiem – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Po odjechaniu wspomnianych wcześniej kilkudziesięciu metrów w pojeździe zadziałał system antykradzieżowy. Dlatego 18-latka pozostawiła mazdę na ulicy.

I to nie koniec tej historii z miłością w tle. Nie dając za wygraną Klaudia M. kolejny raz spróbowała pozyskać jakiś pojazd. Kilka dni później, gdy przebywała u znajomego babci zabrała mu kluczyki od opla i pojechała do chłopaka. – Właściciel samochodu odebrał stamtąd swój pojazd. Mężczyzna poinformował także policjantów o kradzieży pieniędzy z jego portfela razem z kluczykami do samochodu – wyjaśnia asp. sztab. Zych.

18-latka usłyszała trzy zarzuty karne: usiłowanie kradzieży mazdy, kradzież opla w celu krótkotrwałego użycia i kradzież pieniędzy. Za te przestępstwa grozi jej do 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.