Ukradł 700 litrów oleju napędowego

Region

24-letni Piotr S. pożyczył od kolegi samochód. Następnie z auta zaparkowanego w pobliżu kościoła ukradł tablice rejestracyjne. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W poniedziałek rano do komisariatu w Raszynie wpłynęło zgłoszenie od właściciela jednej z firm w Sękocinie o włamaniu i kradzieży 700 litrów oleju napędowego. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych czynności i rozpoznania środowiskowego szybko ustalili jakim samochodem poruszali się sprawcy. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zapukali do drzwi właściciela pojazdu. Mężczyzna oświadczył, iż pożyczył samochód kilka dni temu koledze – Piotrowi S.

Po kilku godzinach odezwał się do kolegi podejrzany Piotr S. i powiedział, żeby ten poszedł na komisariat i złożył zawiadomienie o kradzieży auta. Poinformował również, że samochód porzucił w okolicy Twierdzy Modlin. Policjanci sprawdzili wskazane miejsce, gdzie odnaleźli pozostawiony samochód. Auto zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Nowego Dworu.

Po jakimś czasie Piotr S. kolejny raz dzwonił do właściciela pojazdu, dzięki temu udało się ustalić gdzie przebywa podejrzany. Młody mężczyzna został zatrzymany w okolicach Raszyna. W trakcie zatrzymania zachowywał się agresywnie i stawiał opór. 24-latek zostanie tymczasowo aresztowany, następnie usłyszy zarzut włamania oraz kradzieży towaru o wartości około 3 tyś. zł. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.