Ukradł samochód, potem paliwo i uciekał przed policją

Region

Takimi niechlubnymi wyczynami może „pochwalić się” 41-letni Piotr M. Mężczyzna ukradł samochód z terenu powiatu grodziskiego, a chwilę przed policyjnym pościgiem zatankował na jednej ze stacji paliwowych w Błoniu i odjechał nie uiszczając opłaty.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu po godz. 18.00 gdy policjanci z wydziału ruchu drogowego w Starych Babicach poruszali się drogą krajową nr 92 w Święcicach. W pewnym momencie kierowca opla zajechał im drogę. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, lecz kierujący nim podjął próbę ucieczki.

–  Funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu do zatrzymania radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. W Zaborowie policjant kierujący radiowozem wytrącił kierowcę opla z toru jazdy, w wyniku czego auto uderzyło najpierw w słupek, a chwilę później w jadącą w tym samym kierunku lawetę. Pojazd zatrzymał się dopiero na przeciwległym pasie ruchu, po uderzeniu w ogrodzenie posesji i latarnię uliczną – podaje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Po skontrolowaniu kierowcy okazało się, że nie ma prawa jazdy, a samochód którym się poruszał został skradziony z terenu powiatu grodziskiego. Co więcej tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe pochodziły z innego samochodu, również skradzionego, ale w Warszawie. W bagażniku opla znaleziono kanistry z ok. 50 litrami paliwa, które 41-latek ukradł ze stacji paliwowej w Błoniu.

Dalsze czynności prowadzą już policjanci z Grodziska Mazowieckiego. Piotr M. podejrzany jest o kradzież opla, którego używał do kilku kradzieży paliwa na terenie miasta. –  Dodatkowo może być sprawcą włamania do garażu i kradzieży sprzętu elektrycznego o wartości prawie 4 tys. złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Piotr M. usłyszał cztery zarzuty karne – włamanie do samochodu i garażu oraz kradzieże paliwa na terenie Grodziska Maz. i Błonia oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyznę tymczasowo aresztowano na trzy miesiące.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.