Udaremniono próbę wyłudzenia

Region

47-letni mieszkaniec Żyrardowa odpowie przed sądem za zamiar oszustwa i posługiwanie się nieprawdziwymi dokumentami.

Funkcjonariusze z wydziału do wali z przestępczością gospodarczą zatrzymali kilka dni temu 47-letniego mieszkańca Żyrardowa. Mężczyzna posługując się nieprawdziwym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu próbował wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych.

Krzysztof B. wyjaśnił funkcjonariuszom całą sytuację. Wyznał, że znana mu jedynie z imienia kobieta zapoznała go z dwoma mężczyznami. 47-latek przyznał, że ich również na tylko z imienia. Zatrzymany wraz z Piotrem i Pawłem pojechał do hotelu. Po siedmiu dniach mężczyźni dostarczyli mu dokumenty, które miały umożliwić otrzymanie pożyczki.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić opisaną przez Krzysztofa B. wersję zdarzeń. Policjanci sprawdzili wskazany przez mężczyznę hotel. Szybko okazało się, że historia 47-latka jest zmyślona. Ani osoby zajmujące wskazany pokój ani marka i kolor samochodu, którym się poruszali nie zgadzały się z zeznaniami.

Krzysztof B. za próbę oszustwa i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.