Uczniowie otrzymają wsparcie w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego

Region

Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Nadarzyn i Pruszków to gminy z naszego regionu, które biorą udział w projekcie wspierającym uczniów, przygotowanym przez m. st. Warszawa. Jakie jest założenie projektu? Być bliżej rynku pracy.

Unijne dofinansowanie dla 4,4 tys. uczniów wyniesie 2,1 mln zł. Projekt będzie realizowany w kilkunastu gminach znajdujących się w metropolii warszawskiej i jak dowiedzieliście się już na wstępie, nie brakuje gmin z naszego regionu. Chodzi o to, by usprawnić działania oferowane uczniom tak, by realnie wpływały na podejmowane przez nich decyzje zarówno edukacyjne jak i zawodowe. 

Podpisanie umowy odbyło się 11 września. – W Warszawie modernizujemy kształcenie zawodowe i dostosowujemy je do potrzeb rynku pracy. Stworzyliśmy także system doradztwa zawodowego. Ten projekt to kolejne działania na rzecz warszawskiej młodzieży. Dodatkowo, robimy go wspólnie z okolicznymi gminami, co jest dowodem, że warszawska metropolia działa – mówił Włodzimierz Paszyński, zastępca Prezydent m. st. Warszawy podczas podpisywania umowy.

W ramach wymienionego projektu w szkołach powstaną m.in. Szkolne Punkty Informacji i Kariery (SPInKa). Będą one wyposażone w pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę. A wszystko po to, by wzmocnić doradztwo edukacyjno-zawodowe. Każdy uczeń, który weźmie udział   w tym projekcie przejdzie diagnozę wstępną i rozszerzoną. Ponadto zaplanowano warsztaty „Bliżej rynku pracy”, mają one pomóc w zaplanowaniu ścieżki kariery młodego człowieka. A wszystko pod okiem specjalistów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.