Tymczasowa nawierzchnia szwankuje

Pruszków

Wjazd w ul. Radnych w Pruszkowie od strony al. Wojska Polskiego pozostawia wiele do życzenia. Jesienią wykonywano tam prace wodociągowe. Nawierzchni nie wypełniono asfaltem. Po roztopach pojawił się problem.

Kierowcy narzekają, że skręcając w ul. Radnych muszą zwalniać i z minimalną prędkością pokonywać dziurę. Przejeżdżając zbyt szybko mogą narazić się na usterkę. Wszystko przez dziurę, która pojawiła się w nawierzchni. Kierowcy pytają, kto za to odpowiada. Okazuje się, że winni są wodociągowcy.

Mieszkańcy Pruszkowa przyzwyczajeni są do utrudnień w dostawie wody. Wodociągowcy często rozkopują miasto, co powoduje utrudnienia w ruchu. Wykop w ul. Radnych wykonano kilka miesięcy temu. Dziury nie pokryto jednak asfaltem. – W związku z przeprowadzoną modernizacją magistrali w al. Wojska Polskiego w Pruszkowie, w ul. Radnych poprowadzony był prowizoryczny przewód zasilający miasto w wodę na czas realizacji inwestycji. Po zakończenie remontu magistrali ze względu na okres zimowy nawierzchnia ulicy została odtworzona tymczasowo. Docelowe odtworzenie nawierzchni zostanie wykonane do 30 kwietnia br. – wyjaśnia Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Wygląda na to, że kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim uważać skręcając w ul. Radnych. Trzeba czekać, ale czy na pewno nie da się nic zrobić? – Wykonawca robót zobowiązany jest do utrzymania stanu nawierzchni ulicy zapewniającego przejezdność, dlatego też spółka wezwała go do natychmiastowej naprawy powierzchni drogi. Przepraszamy mieszkańców za wszelkie niedogodności – informuje Wojewódzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.