Tylko w weekend 10-ciu zatrzymanych z narkotykami

Grodzisk Maz.

W miniony weekend policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 10 osób, które miały przy sobie środki odurzające. Wśród nich było czterech nieletnich.

Funkcjonariusze policji w ubiegły piątek i sobotę mieli co robić, bo w ich ręce co chwila „wpadały” osoby posiadające narkotyki. Do zatrzymań dochodziło na terenie powiatu grodziskiego m.in. w Drybusie, Milanówku, Baranowie czy Janinowie. – Niesprzyjająca spacerom i spotkaniom na świeżym powietrzu aura sprawiała, że policjanci sprawdzali grupy osób przebywające bez wyraźnego celu w różnych miejscach powiatu – informuje asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W piątek najpierw zatrzymano do kontroli 29-latka. Miał przy sobie opakowanie z amfetaminą. Później funkcjonariusze skontrolowali dwóch 16-latków i 28-latka, którzy posiadali fifki oraz torebki z marihuaną. W sobotę w podgrodziskiej miejscowości około godz. 16.00 zatrzymano 29-latka z marihuaną, po 17.00 w Milanówku doszło do zatrzymania 14-latka i 15-latka – oni również posiadali przy sobie nielegalny susz roślinny. Dwie godziny później 29-letni pasażer samochodu próbował ukryć w ustach torebkę z marihuaną. Natomiast przed 20.00 policjanci zatrzymali 26-latka. Mężczyzna był w posiadaniu amfetaminy. Na koniec dnia, po godz. 22.00 znów w Milanówku zatrzymano tym razem 22-latka, przy którym ujawniono torebki z marihuaną i amfetaminą.

– Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciele zatrzymani. Dorośli mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi im do 3 lat więzienia. Sprawy nastolatków oddanych pod opiekę rodzicom, zostaną przekazane po przesłuchaniu nieletnich sprawców czynów karalnych, do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje – podkreśla asp. szt. Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.