Tworzą program rewitalizacji dla gminy Michałowice

Michałowice

Rozpoczęły się prace nad utworzeniem „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Michałowice na lata 2016-2023”. Dzięki temu zdegradowane obszary mają szansę na zmianę. Specjalnie w tym celu gmina zorganizowała spotkania dla mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych.

Czym jest program rewitalizacji? – Program rewitalizacji to program odnowy, mający na celu prowadzenie różnorodnych przedsięwzięć, które spowodują ożywienie tych części gminy, w których dzisiaj skupiają się niekorzystne zjawiska społeczne, gospodarcze, przestrzenne – czytamy na stronie gminy Michałowice.

Prace nad utworzeniem takiego programu będą koncentrować się na dwóch elementach: opracowanie aktualnej sytuacji, a co za tym idzie wskazanie obszarów zdegradowanych oraz utworzenie zakresu realizacji programu (projekty działań i inwestycji planowanych do realizacji przez urząd gminy, organizacje pozarządowe, sektor prywatny). Udział w tworzeniu dokumentu będą mogli wziąć również mieszkańcy. Każdy kto chce aktywnie uczestniczyć w tym projekcie zaproszony jest na spotkania. Pierwsze odbędzie się już jutro, 16 listopada i podzielono je na dwie tury – o godz. 16.00 oraz o 18.00. Kolejne odbędzie się 17 listopada (również dwie tury o tych samych godzinach). Natomiast ostatnie zaplanowano na 21 listopada o godz. 18.00. Wszystkie spotkania odbędą się w Urzędzie Gminy Michałowice w Regułach, ul. Aleja Powstańców Warszawy 1.

– Pomysły na ożywienie przestrzeni na obszarze Gminy Michałowice będą zbierane od wszystkich interesariuszy, a mianowicie: mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych – zapewnia michałowicki magistrat. W ramach tego programu mieszkańcy będą mogli pomóc osobom, które wymagają wsparcia. Prowadzone będą również projekty wspierające lokalnych przedsiębiorców.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.