TVP emituje serial o losach rodziny Winnych z Brwinowa

Brwinów

„Stulecie Winnych” to nowy historyczny serial emitowany na antenie TVP, który średnio ogląda 2,89 mln osób w Polsce. To prawdziwy hit! Serial oparty jest na bestsellerowej powieści Ałbeny Grabowskiej, mieszkanki Brwinowa.

Telewizyjna adaptacja powieści o tym samym tytule „Stulecie Winnych” opowiada o dziejach rodziny Winnych z Brwinowa. Wątki rozgrywają się na tle burzliwej historii Polski. Akcja pierwszego odcinka rozpoczyna się w czerwcu 1914 r. Na samym początku życie Winnych zakłóca dramat rodzinny, później wydarzenia I wojny światowej.

Emisja serialu rozpoczęła się 3 marca tego roku. Trzy pierwsze odcinku przyniosły średnie wyniki oglądalności na poziomie 2,89 mln widzów. To o 630 tys. widzów więcej niż ukazywane również na TVP „Wojenne dziewczyny”. Oznacza, że serial o historii brwinowskiej rodziny jest prawdziwym hitem.

Jak już wspominaliśmy na początku, pomysł na nakręcenie serialu zrodził się po sukcesie powieści Ałbeny Grabowskiej. To polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Córka Bułgarki i Polaka. Wychowana w Polsce, urodziła się w Pruszkowie. Obecnie jest mieszkanką Brwinowa. Trylogia „Stulecie Winnych” opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń – I wojna światowa, II wojna światowa, kryzys gospodarczy, stan wojenny, upadek komunizmu.

Serial emitowany jest na antenie „jedynki” w każdą niedzielę o godz. 20.15.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency czy Roman Gancarczyk.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “TVP emituje serial o losach rodziny Winnych z Brwinowa”

 1. Brwinowianin pisze:

  Wczoraj tj. 24-03-2019 była telewizja TVP1 w Brwinowie na rynku w celu nakręcenia materiału o sukcesie serialu emitowanego na TVP1 , którego oglądalność przekroczyła już 3mln !
  I tu paradoks całej sytuacji, ulice są wyjątkowo brudne w mieście, w tym roku chyba będziemy je sprzątać w ramach prac społecznych ?
  A Może Pan Burmistrz się wypowie ?
  – czy po wygranych wyborach już nie ma takiej potrzeby???

 2. Inteli pisze:

  Polak Pierwszego Sortu – jak to brzmi dumnie. Na szósta rano na porannej zmianie przy przebieraniu śmieci tak można było powiedzieć na tępych Januszy, gastarbeiterów w reichu którzy tylko wtedy widzieli kawałek Europy. Teraz za to dumnie udający patriotów, a nieznający najczęściej nawet drugiej zwrotki i refrenu hymnu narodowego. Jak nadprezes i większość jego klakierów.

 3. Bydle pisze:

  Tylko pisowski ciemnogród, kupiony za własne pieniadze programami socjalnymi ogląda reżimowa telewizje.

 4. Polak drugiego sortu pisze:

  Nie oglądam programów TVP . W moim telewizorze nie ma takich programów . Jakiś czas temu wykasowałem i jakoś daję radę .

  • Polak Pierwszego Sortu pisze:

   Super. Ja wykasowałem TVN i nie czytam gazety wyborczej

   • Bydle pisze:

    W mojej komunistycznej szkole uczono mnie pisać rzeczowniki i przymiotniki mała litera. Chyba ze kaczafi wydał rozporządzenie decyzja ministry zalewskiej zmieniające to? W końcu „Sort” i „Piwrwszy” to duma każdego polaczka. Patopolaczka.

   • huzar pisze:

    U mnie w moim ogrodzie w dyskretnym miejscu, prawie niewidoczny stoi zwykły ogrodowy wychodek, gdzie można się itd. Tam wewnątrz na gwoździu wiszą sobie łamy „GieWu”. Goście sobie chwalą – cienki i miekki papier służy im nieźle.

    • Xxz pisze:

     Mam takie badawcze pytanie do Pana Bydle. Co w słowniku totalnie poprawnej polszczyzny wyrażeń języka miłości oznacza pislamski, ciemny światopogląd. W żadnym dostępnym mi periodyku nie mogę odnaleźć tego wyrażenia a nie chcę popełnić gafy a tym bardziej popełnić słownie czy na piśmie mowy nienawiści.

  • Myślący pisze:

   Czytając twój wpis muszę się z tobą zgodzić- jesteś drugi sort.

  • ola pisze:

   wiemy wiemy RTL ,TVN ,SOROS BILDERBERGI poiwedzą Ci jak żyć i myśleć aby bogatym żyło się bogaciej .

 5. Hollywood pisze:

  Słyszałem, że Zenek Martyniuk wcieli się w rolę Burmistrza Kosińskiego w czwartym sezonie 🙂

 6. Pruszkowianin pisze:

  Czekam na serial nakrecony w naszym Biedawood? Nie trzeba bedzie charakteryzowac aktorow na rok 1914, wystarczy udac sie z kamera na Zbikow! Niestety do wstepu do Bonda by sie ta okolica nie nadawala, bo agent Jej Krolewskiej Mosci najpierw stanalby w korku, a w miedzyczasie ukradzionoby mu Astona Martina!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły