Trzeźwy poranek na grodziskich drogach

Region

Od grudnia grodziska policja dysponuje nowymi, szybkimi alkomatami Alko-Blow. Dziś rano  w Kozerkach grodziscy funkcjonariusze zorganizowali akcję masowej kontroli kierowców.

Tego typu akcje nagłaśniane są w mediach głównie przy okazji świąt, długich weekendów czy w trakcie karnawału. Policja jednak prowadzi takie działania dużo częściej. Jeden z czytelników zwrócił na to uwagę.

– Dziś rano ok 7:00 w Kozerkach bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie grodziska drogówka, mianowicie urządziła „trzeźwy poranek” nowymi urządzeniami stosowanymi jak dotąd w Warszawie, dowiedzcie się proszę więcej, trzeba promować takie akcje – napisał czytelnik Paweł.

Nowe alkomaty Alko-Blow są używane przez grodziską drogówkę od grudnia 2010. Urządzenia umożliwiają mundurowym sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy w przeciągu trzech sekund. Dmucha się w nie z odległości kilku centymetrów, nie trzeba więc wymieniać ustników badając kolejnych kierowców. Alkomaty posiadają trzy diody: zieloną, pomarańczową i czerwoną. Jeśli zapali się dioda w kolorze innym niż zielony, kierowca jest powtórnie badany zwykłym alkomatem.

Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim opowiada, że tego typu akcje grodziska drogówka prowadzi dość często. – Funkcjonariusze z grodziskiej drogówki tego typu działania prowadzą kilka razy w tygodniu. Celowo nie informujemy, w jakich miejscach będzie znajdował się patrol, aby kierowcy nie unikali kontaktu z mundurowymi. Lokalizacje, w których odbywają się kontrole wybierają sami policjanci – podkreśla.

Poniedziałkowy „trzeźwy poranek” na grodziskich drogach przebiegł bardzo spokojnie. – W trakcie dzisiejszych działań w Kozerkach funkcjonariusze skontrolowali 50 kierowców. Na szczęście żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu – zaznacza Sławomir Janowiec.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.