Trwają prace na Żurawiej

Brwinów

Mieszkańcy ul. Żurawiej w Brwinowie czekali na przebudowę drogi od dawna. W końcu ich marzenia się ziściły. Prace trwają, kierowcy muszą uwzględnić zmiany w ruchu.

Gmina w tym roku postanowiła przystąpić do remontu Żurawiej. Brwinowski magistrat w styczniu ogłosił postępowanie przetargowe, w którym uwzględnił konieczność modernizacji dwóch dróg. Do Żurawiej dołączono ul. Mickiewicza. 

Warto wspomnieć, że prace wymagają cierpliwości. Dlaczego? Cała inwestycja została rozłożona w czasie. Koniec wszystkich prac przewidziano na czerwiec 2018 roku. 

Jednak od czegoś trzeba zacząć. Robotnicy przystąpili do budowy kanalizacji deszczowej od ul. Powstańców Warszawy i poprowadzą ją do połączenia z ul. Mickiewicza. – W związku z tym został zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ul. Żurawiej pomiędzy ul. Powstańców Warszawy, a ul. Żabią. Po przejściu wykonawcy z robotami na odcinek między ul. Żabią, a ul. Mickiewicza ten odcinek będzie nieprzejezdny dla pojazdów dojeżdżających od strony ul. Mickiewicza, a z drugiej strony od skrzyżowania z ul. Żabią. Przez cały czas trwania robót wykonawca umożliwia natomiast dostęp do posesji mieszkańcom domostw przyległych budowie, a w skrajnych sytuacjach sprawy uzgadniane są indywidualnie – przedstawia Szymon Jarząbek z Referatu Inwestycji i Remontów gminy Brwinów.

Najważniejszym punktem całej inwestycji dla mieszkańców jest nowa nawierzchnia. Na Żurawiej pojawi się kostka betonowa i beton asfaltowy. Z kolei na ul. Mickiewicza nawierzchnia zostanie wykonana z masy asfaltowej. Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 2,9 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.