Trwają prace na ul. Kościelnej

Pruszków

Rozkopano ul. Kościelną w Pruszkowie. Póki co w rejonie remontu nie ma dużych utrudnień, lecz korzystanie z tej ulicy nie jest też komfortowe.

To kolejna droga w Pruszkowie, na której trwa remont. Prace rozpoczęły się wczoraj, 2 listopada. Lecz już znacznie wcześniej wykonawca ustawił znaki drogowe, w tym m.in. zakaz wjazdu w ul. Kościelną od strony ul. Berenta i tuż przy skrzyżowaniu z ul. Potulickiego. Choć kierowcy objeżdżają remont małą uliczką zlokalizowaną naprzeciwko piekarni. To oznacza mocne „okrojenie” miejsc parkingowych, których i tak w centrum Pruszkowa mocno brakuje.

Oprócz nawierzchni ul. Kościelnej wyremontowana zostanie także ta, na ul. Potulickiego. Zarówno Kościelna jak i Potulickiego na czas prac nie będą całkowicie wyłączone z ruchu, jednak nie oznacza to, że kierowcy powinni zbagatelizować kwestię utrudnień.

Przebudowa miała odbyć się w wakacje, ale nie obyło się bez perypetii z przetargiem. Ten ogłaszano trzykrotnie, ponieważ do pierwszych dwóch nie zgłosił się ani jeden wykonawca. Udało się za trzecim razem. Zatem znalezienie firmy, która przeprowadiłaby remont tych dwóch uliczek w centrum Pruszkowa nie było łatwe. – Mamy środek sezonu. Wszystkie firmy budowlane są zajęte na kilka miesięcy w przód. Po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją – tłumaczył nam jeszcze na początku września Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.