Trwa remont ulicy Gustawa Daniłowskiego

Region

Inwestycja prowadzona jest przez Urząd Gminy Michałowice i Urząd Miejski w Piastowie. Już w przyszłym roku mieszkańcy i kierowcy będą mogli korzystać z nowej nawierzchni drogi.

Modernizacja ulicy Daniłowskiego na pograniczu Piastowa i reguł rozpoczęła się 6 sierpnia. Zakres prac obejmie utwardzenie nawierzchni i chodnika.

– Jest jeden wspólny projekt piastowsko-michałowicki. Wspólnie wybraliśmy również wykonawcę, ale każdy płaci za swoją część – podkreśla nas Ryszard Wojciul, zastępca burmistrza Piastowa. – Zależało nam, aby ulica Daniłowskiego została zrobiona i po stronie piastowskiej i michałowickiej jednocześnie – dodaje.

– Wykonawcą inwestycji jest firma Mabau Polska Sp z o.o. – informuje mgr inż. Piotr Pacyna Główny Specjalista ds. Inwestycji Urzędu Gminy Michałowice. – Jeśli chodzi o podział kosztów to Piastów płaci 560 tys., a nasza Gmina 144 tys. – dodaje.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 790 tys. złotych. Prace obejmą również przebudowę ulicy Baczyńskiego w Regułach, która dochodzi do ul. Daniłowskiego. Ta część jest finansowana z budżetu Gminy Michałowice. Droga ma zostać oddana do użytku 31 grudnia bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.