Trwa zbrojenie terenów inwestycyjnych

Region

Chodzi o przebudowę pasa drogi wojewódzkiej nr 579 w rejonie węzła autostradowego w Grodzisku Mazowieckim. To krok do połączenia dw 579 z ul. Logistyczną w Natolinie.

W ubiegłym roku niejednokrotnie informowaliśmy o dotacji w wysokości niemal 14 mln zł jaką otrzymała gmina Grodzisk Mazowiecki na rozwój terenów inwestycyjnych. Sam projekt jest bardzo rozbudowany i zakłada wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjne, a także dróg dojazdowych na jeszcze niezagospodarowanych terenach. Gmina ogłosiła kolejny przetarg na budowę drogi „1KDL” (patrz mapka na samym dole).

Nowy ciąg drogowy będzie podstawą do obsługi komunikacyjnej planowanej strefy przemysłowej. Powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów, co umożliwi wygodny ruch pojazdom ciężarowym. Standardowo przy takich inwestycjach towarzyszą prace związane z budową odwodnienia, oświetlenia czy chodników. Ciekawostką jest, że włodarze planują utworzenie ciągu pieszo-rowerowego z betonu asfaltowego.

Według dokumentów przetargowych prace muszą zostać wykonane do 31 grudnia tego roku.

Informacje o planach związanych z utworzeniem Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji ukażą się w jutrzejszym wydaniu Gazety WPR, a także na portalu www.WPR24.pl (29 lipca). Przypomnijmy: ICI ma być miejscem skupiającym naukowców, przedsiębiorców i inżynierów. Wszyscy ci, w ramach współpracy, mają poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych dla lokalnych przedsiębiorstw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.