Trwa budowa „parkuj i jedź” w Regułach

Michałowice

W pobliżu posterunku policji w Regułach powstaje parking w systemie „parkuj i jedź”. Aktualnie trwają roboty ziemne.

Niegdyś rosła tam kukurydza, teraz będą miejsca postojowe. W bliskim sąsiedztwie komendy policji i urzędu gminy Michałowice powstanie parking. Oczywiście będą mogły parkować tam samochody, ale nie tylko. Znajdzie się 45 miejsc dla rowerów, co więcej, pod zadaszoną wiatą. Dwa stanowiska będą miały możliwość ładowania rowerów elektrycznych.

Warto wspomnieć, że sześć miejsc postojowych będzie dostosowanych dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Na parkingu pojawi się system monitorowania zajętych miejsc. Oznacza to, że przy samym wjeździe na parking kierowca zostanie poinformowany o liczbie wolnych miejsc postojowych. Parking będzie objęty również monitoringiem, a także zainstalowane zostanie oświetlenie. Wjazdy zlokalizowano od ul. Kuchy i al. Powstańców Warszawy.

Teren uzupełni 16 ławek, w tym cztery z możliwością indukcyjnego ładowania telefonów.

Zgodnie z zapowiedziami urzędu parking ma być gotowy w czerwcu. Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z dotacji unijnych.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Trwa budowa „parkuj i jedź” w Regułach”

 1. kozak pisze:

  Parking budują, ale wspólnego biletu ZTM WKD do Reguł i dalej jak nie było tak nie ma. Bez sensu jest więc zostawić tu samochód i płacić dodatkowo za tę pazerną wukadkę. Lepiej jechać do Opaczy jak ktoś ma bilet ZTM, albo od razu do Warszawy. Będzie taniej.
  W czasie wyborów na wójta Michałowic obiecywali ten bilet i jak zwykle z obietnic wielka dooppaa.

 2. Marek pisze:

  Brawo urzędnicy gminy !!!

 3. k pisze:

  Nie za daleko od peronu dla naszych wygodnych kierowców?

 4. RolnikSamWdolinie pisze:

  Gdzie teraz będzie rosła kukurydza 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły