Trudny poranek na WKD [AKTUALIZACJA]

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa nadal zmaga się z naprawą uszkodzeń infrastruktury kolejowej, do których doszło podczas wczorajszej burzy. Podróżni muszą przygotować się na utrudnienia.

– Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, w wyniku których ok. godz. 13:00 doszło do osunięcia połamanych drzew na torowisko oraz sieć trakcyjną w następujących lokalizacjach: Podkowa Leśna Wschodnia (okolice ul. Wiejskiej) – na odcinku Podkowa Leśna Wschodnia – Otrębusy, Pruszków -Tworki, Stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska – poinformowała wczoraj WKD.

Uszkodzenia są na tyle duże, że kolejarze cały czas walczą z ich usunięciem. – Około godz. 1.30 przywrócono możliwość prowadzenia ruchu pociągów WKD po obydwu torach na szlaku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD. W dalszym ciągu prowadzone są czynności obejmujące przywrócenie możliwości prowadzenia ruchu na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów oraz w następnej kolejności na szlaku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna – informowali około godz. 5.00 kolejarze.

Ruch na szlaku Podkowa Leśna Główna – Komorów został wznowiony o godz. 6.30. Ruch pociągów na odcinku Warszawa – Komorów będzie prowadzony z częstotliwością 12-24 minut (mogą zostać odwołane wybrane pociągi na relacji Warszawa Śródmieście WKD – Komorów i z powrotem).

Warszawska Kolej Dojazdowa przypomina, że do odwołania obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach Kolei Mazowieckich. na odcinku Grodzisk Mazowiecki –  Warszawa Śródmieście.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA GODZ. 13.00
Nie minęło zbyt wiele czasu odkąd usunięto awarię na linii WKD. Tymczasem zepsuł się pociąg… – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. godziny 12:18 na p.o. Brzózki awaii uległ pociąg nr 146 ralacji Grodzisk Maz (odj. 12:10) – Podkowa Leśna Główna (przyj. 12:24). W związku z powyższym uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Najblizszy autobus komunikacji zastępczej odjedzie z Grodziska Maz. Radońska ok. godz. 13:05 -13:10. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy w komunikacie WKD. 

Ok. godz. 13:05 planowane jest ściągnięcie uszkodzonego składu do Grodziska Mazowieckiego. 
O godz. 13:22 planowany jest odjazd rozkładowego pociągu nr 154 relacji Grodzisk Maz. Radońska (odj. 13:22) – Podkowa Leśna Główna (przj. 13:36)

AKTUALIZACJA GODZ. 12.00
O godz. 11:55 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na linii WKD!
 

AKTUALIZACJA GODZ. 10.15
Komunikat Warszawskiej Kolei Dojazdowej:

Planowane odjazdy zastępczej komunikacji autobusowej ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska w kierunku Podkowy Leśnej Głównej:
ok. godz. 10:40-10:45 – na stacji Podkowa Leśna Główna przesiadka do pociągu odjeżdżającego o godz. 11:19
ok. godz. 11:15-11:20 – na stacji Podkowa Leśna Główna przesiadka do pociągu odjeżdżającego o godz. 11:55
ok. godz. 11:50-11:55 – na stacji Podkowa Leśna Główna przesiadka do pociągu odjeżdżającego o godz. 12:31
Po dojeździe do stacji Podkowa Leśna Główna autobusy realizują postój ok. 5 min i wyruszają w drogę powrotną do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.