Trójkołowe rowery dla podkowian

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej pojawiły się pierwsze trójkołowce, czyli specjalne rowery przeznaczone do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Trzy z nich zostały już przekazane potrzebującym mieszkańcom.

Ich rozdawanie rozpoczął podkowiański Ośrodek Pomocy Społecznej. Stanowią prezent Polskiego Czerwonego Krzyża w zamian za możliwość ustawienia w mieście-ogrodzie metalowych kontenerów na używaną odzież. Do Podkowy trafiły już trzy takie rowery, kolejne dwa pojawią się wkrótce. – Na następne będziemy czekać, ze względu na ogromne potrzeby w całej Polsce – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zainteresowanie jest duże. Chęć posiadania rowerów zgłosiło 12 osób, kolejne taką potrzebę mogą kierować bezpośrednio do OPS. Warunkiem jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Wartość jednego roweru to 2,5 tys zł.

Jakie są zalety trójkołowców? – Rowery zostały opracowane dla osób niepełnosprawnych chcących aktywnie spędzać czas jednocześnie wspomagając proces rehabilitacji (dla osób z niepełnosprawnościami kończyn dolnych, jak i po porażeniu mózgowym). Zastosowanie trzech kół zapewnia stabilność, polepsza stabilizację kręgosłupa, naturalnie likwidują lekkie przykurcze mięśni. Duży kosz umożliwia przewiezienie większego bagażu, a jednocześnie dociążenie zwiększa stabilność – wyjaśnia burmistrz Podkowy.

W związku z gestem PCK mieszkańcy Podkowy proszeni są o oddawanie niepotrzebnych ubrań do pojemników Czerwonego Krzyża. Można je znaleźć w pięciu lokalizacjach: na rogu Kościelnej i Modrzewiowej, przy stacji WKD Podkowa Zachodnia, przy ul. Głównej obok przedszkola, na terenie biblioteki przy ul. Błońskiej i przy sklepie Krokodyl przy ul. Jelenia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.