Troje chętnych na przebudowę Warsztatowej

Region

Starostwo powiatowe w Pruszkowie otworzyło oferty w przetargu na pierwszy etap przebudowy ul. Warsztatowej. Zgłosiły się trzy firmy, jednak kwoty przez nie zaproponowane przekraczają sumę jaką na ten cel zarezerwował w swoim budżecie powiat.

Przebudowa ma objąć ponad półkilometrowy odcinek Warsztatowej, Broniewskiego i Warszawskiej. Zgodnie z planem roboty zakładają odtworzenie trasy, rozebranie elementow drogi, wykonanie odwodnienia, miejsc postojowych, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego oraz odpowiedniego oznakowania.

Całość ma być gotowa w ciągu maksymalnie 150 dni od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Kiedy może to nastąpić? Teoretycznie prace mogłyby ruszyć za nieco ponad miesiąc. Teoretycznie. Kłopot w tym, że wszystkie trzy złożone w przetargu oferty są droższe niż zakładało starostwo. Dwie opiewają na nieco ponad 1 mln 300 tys., trzecia na 1 mln 600 tys. Powiat na ten cel chciał wydać o połowę mniej (775 tys. zł).

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, jaka decyzja zapadnie – czy czeka nas drugie podejście do przetargu i poszukiwanie tańszego rozwiązania, czy też starostwo postanowi sięgnąć głębiej do kieszeni i wygospodarować dodatkowe środki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.