Torba zdradziła włamywacza

Piastów

Policja zatrzymała 28-letniego mężczyznę, który dokonywał włamań do piwnic na jednym z osiedli w Piastowie. Dużą rolę odegrała tu spostrzegawczość jednego z mieszkańców, którego uwagę przykuła torba...

Sprawca splądrował dwie piwnice na jednym z osiedli w Piastowie. Po wszystkim kierował się w stronę samochodu, wsiadł do auta i odjechał. Jednak nie podejrzewał, że ktoś zwróci uwagę na torbę, w której schował skradzione przedmioty. Włamywacz miał pecha. Kierując się do samochodu został zauważaony… właściciela torby. Ten zachował spokój. – Właściciel torby rozpoznał swoją własność. Obserwował mężczyznę i spisał numery rejestracyjne samochodu, do którego wsiadła sprawca kradzieży – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dla pewności mężczyzna sprawdził swoją piwnicę i potwierdziło się, że padł ofiarą kradzieży. O wszystkim zawiadomił policję. Funkcjonariusze zapoznali się ze sprawą. Na miejscu zdarzenia odkryli, że włamywacz splądrował jeszcze jedną piwnicę. Policjantom udało się ustalić personalia włamywacza i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Józefowa.

Mężczyzna już wcześniej wszedł w konflikt z prawem. – Nie był to pierwszy tego typu wybryk 28-latka. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Tym razem obiektem jego zainteresowania były artykuły budowlane. Dużą rolę w jego zatrzymaniu odegrał mieszkaniec Piastowa, który wykazał się obywatelską postawą – przedstawia asp. Kańka.

28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.