Teren wokół kościoła św. Kazimierza przejdzie zmiany

Pruszków

Ostatnio władze Pruszkowa nie zwalniają tempa z wydatkami na zagospodarowanie zieleni. Tym razem „odświeżony” zostanie teren okalający kościół św. Kazimierza.

Jak dziś wygląda to miejsce? Od ul. Kraszewskiego rosną liczne drzewa i krzewy, jednak kompozycja zieleni jest mało czytelna. Przy chodnikach znajdują się zatoczki z ławkami. W pasie jezdni ul. Hubala zieleń również ma nieuporządkowany charakter, i prawdę mówiąc mało korelujący z rangą otoczenia. Przy ul. Kościelnej znajdują się niejednolite grupy krzewów tworzące wrażenie bałaganu.

Jednak w całkiem niedalekiej przyszłości mają przyjść zmiany na lepsze. – Stan zieleni w tym rejonie jest dość kiepski, dlatego chcielibyśmy wykonać prace konserwacyjne, wykonać nowe nasadzenia, wzbogacić szatę roślinną i ujednolicić ją wokół całego kościoła – powiedział nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Miasto ogłosiło już przetarg w tej sprawie. Postanowiliśmy zajrzeć do dokumentacji projektowej i sprawdzić jak rysuje się plan zagospodarowania zieleni. Proponowane przez projektantów rozwiązanie stanowi kreację wizerunku przestrzeni miejskiej jako centralnej i reprezentacyjnej części Pruszkowa. W opracowaniu skoncentrowano się na obszarach zlokalizowanych na terenie
graniczącym z pasem drogowym, wprowadzając zwarte nasadzenia krzewów okrywowych, geometryczne kwietniki w miejscach zdegradowanych nasadzeń i trawników.

W ramach projektu wykonane zostaną następujące prace: gospodarka drzewostanem w postaci usunięcia drzew i krzewów, przesadzenie drzew, ponadto nasadzenia krzewów oraz roślin jednorocznych na powierzchni 1,2 tys. m kw., wykonanie trawnika z rolki na 400 m kw., ściółkowanie nasadzeń, wykonanie opaski żwirowej, montaż ławek i koszy na śmieci. Co więcej wykonawca będzie musiał pielęgnować wykonane nasadzenia przez rok.

Prace mają zostać wykonane do końca lipca 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.