Teren przygotowany, będzie parking

Pruszków

Przy al. Armii Krajowej 25 w Pruszkowie wydzielono fragment terenu, na którym wysypano kamienie. Mieszkańcy zastanawiają się nad przeznaczeniem obszaru. Okazuje się, że planowane jest tam stworzenie parkingu.

Mieszkańcy bacznie śledzą zmiany zachodzące za ich oknami i czekają aż teren nabierze kształtu. Efektów jednak nie widać. – Obok bloku AK 25 w ubiegłym roku z terenu zielonego wycięto kilka wspaniałych drzew. Pod koniec grudnia 2015 roku na trawniku rozłożono kamienie i postawiono pośrodku płyty chodnikowe. Do chwili obecnej nie wiadomo, co miasto wybuduje w tym miejscu. Obecnie teren służy do wyprowadzania tam psów, po których się nie sprząta, oraz do zabaw dzieci – opisuje czytelniczka Ewelina.

Warto w tym miejscu wrócić do sprawy samochodów parkujących na chodnikach wokół placu zabaw przy al. Armii Krajowej 24/26. Kwestia ta zrodziła ogromną dyskusję wśród naszych czytelników. Wielu zwracało uwagę na deficyt miejsc parkingowych jako przyczynę takiego zachowania kierowców, choć podkreślali, że nie jest to wytłumaczenie. –  Wystarczy wybudować parking po sąsiedzku. Sam mam dzieci i rozumiem, że to wątpliwa przyjemność dla dzieci korzystających z placu zabaw otoczonego samochodami. Jestem również kierowcą i nie dziwi mnie, że mieszkańcy tak parkują. Deficyt miejsc parkingowych – napisał jeden z nich.

Na wspomnianym terenie ma powstać parking. Czy rozwiąże on wszystkie problemy? – Teren przygotowywany jest pod parking. Konieczne było odpowiednie zlokalizowanie oraz zachowanie właściwych odległości. Parking musi być oddalony o 10 metrów od każdego budynku. Teren będzie zamknięty. Od wielkości samochodów zależy, ile pojazdów będzie w stanie się tam zmieścić. Przede wszystkim przygotowywany jest z myślą o mieszkańcach osiedla. Miejsca będą wynajmowane – wyjaśnia Zbigniew Pietrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Kiedy parking będzie gotowy? – Negocjujemy z wykonawcą. Wszystko wskazuje na to, że w kwietniu parking będzie już zrobiony – mówi Pietrzkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.