TBS remontuje i buduje

Region

Plan inwestycyjny Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” na 2011 r., choć nie jest jeszcze ostateczny, to już widać jak wiele jest w nim wyzwań. Zakłada on dokończenie remontów budynków z roku ubiegłego, rozpoczęcie kolejnych – od dachów, balkonów, klatek schodowych, po nowe budownictwo mieszkaniowe w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim, Brwinowie.

Mieszkanie, praca i zdrowie to najważniejsze potrzeby każdego człowieka. Dla przeważającej części Polaków jedyną szansą na posiadanie własnych czterech kątów jest mieszkanie w domu TBS. Głównie ze względu na mniejsze koszty. Dlatego nie ma się co dziwić, że właśnie budowanie lokali mieszkalnych jest głównym celem pruszkowskiego TBS. Jego prezes Zbigniew Piotrzkowski przyznaje, że potrzeby w tym zakresie są coraz większe. Zapytany o planowane inwestycje w naszym rejonie nie kryje, że na jednej szczególnie mu zależy. Będzie to jedna z większych budów planowanych w Pruszkowie. Mowa o budynku pomiędzy ulicami Obrońców Pokoju i Sienkiewicza. W tym miejscu ma powstać budynek z 49 lokalami mieszkalnymi od 40 do 70 mkw i lokalami użytkowymi na parterze. Wewnątrz zaprojektowano patio z fontanną. Inwestycja kosztować ma ok. 14 mln zł. Wcześniej konieczne będzie jednak wyburzenie trzech budynków i przekwaterowanie ich mieszkańców. – Część rodzin już została przekwaterowana – mówi prezes Piotrzkowski. – Nowa kamienica ma nawiązywać swoim wyglądem do już istniejącej tu architektury – stylistyki kamienic zarówno od strony ul. Sienkiewicza, jak i od strony ul. Obrońców Pokoju. Od strony ul. Sienkiewicza na pierwszym pietrze tego budynku przewidujemy także lokale usługowe, tworzące galerię. Będzie to część godna uwagi, rzucająca się w oczy wychodzącym z dworca kolejowego – zdradza prezes TBS. Na tę chwilę spółka gminna ma pozwolenie na budowę, opracowaną dokumentacje. I jak dobrze pójdzie, to prace rozpoczną się za rok. W Pruszkowie planuje się też wybudowanie budynku mieszkalnego przy ul. Stalowej 26 z 10 lokalami. Wcześniej trzeba będzie wyburzyć stary budynek stojący na gruncie przewidzianym pod tę inwestycję. W planach jest też postawienie budynku przy ul. Prusa 45 z ok. 10 mieszkaniami. W tym przypadku też nie obędzie się bez przekwaterowywania aktualnych mieszkańców z niedużego budynku jednokondygnacyjnego. Zaś w lutym tego roku planowane jest zakończenie budowy domu pomiędzy ulicami Komorowską i Niklową. W budynku ma być 21 mieszkań z podziemnym par
kingiem.

W trakcie realizacji jest inwestycja w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Milanowskiej. Zasiedlenie budynku planowane jest w połowie czwartego kwartału. W budowie również są dwa nieduże budynki mieszkalne – każdy po 10 lokali – w Brwinowie przy ul. Kolejowej. Na razie wylano fundamenty. Mają być gotowe do końca 2011 r. Na terenie Brwinowa przygotowywana jest też inwestycja przy ul. Grodziskiej – jest już zezwolenie na budowę.

Nie obędzie się też bez prac remontowych. Tych nie sposób wymienić. W Pruszkowie  zaplanowano m.in. zakończenie remontu kamienicy przy ul. Stalowej 21, remont budynku przy ul. Elektrycznej 2, gdzie zostanie wymienione pokrycie dachowe podobnie jak przy ul. Szkolnej 4 oraz przy oficynie na ul. Niecałej 7. Przewidziano również remonty balkonów, m.in. w budynkach przy ul. Kraszewskiego 4, Prusa 42 oraz 3 Maja 49 i 43.

Nie brak też przymiarek inwestycyjnych. Wśród nich jest ul. Studzienna w Pruszkowie – teren w okolicach boiska. – Z tego, co mi wiadomo, to gmina stara się o przejecie tego gruntu przez zasiedzenie. Po uzyskaniu praw własności teren ten będzie mógł być przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe – zdradza prezes Piotrzkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.